KONST / Litografier / Färglitografi 15888039
nr 1588 8039
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 299/310, daterad Färglitografi, bildmått: 38x76 cm, yttermått inklusive ram: 57x95 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 december 2023
kl 18:28:41
18/12 18:19:11
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman